27.12.2024

Поповнення фондової колекції

Національний музей "Чорнобиль" продовжує активно поповнювати свою фондову колекцію унікальними матеріалами, що висвітлюють події та наслідки найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття. Серед останніх надходжень – цінні книги, унікальні розсекречені документи, предмети фалеристики, філателії, образотворчого мистецтва, а також фотографії та документи з особистих архівів учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

 

У 2024 році колекція Музею поповнилася 328 музейними предметами, з яких до основного фонду надійшли 197 предметів та 131 – до науково-допоміжного фонду.

 

Кожен новий експонат додає до мозаїки загальної картини трагедії ще одну важливу деталь. Вони слугують джерелом для дослідників, освітян та всіх, хто прагне краще зрозуміти масштаб подій і їхній вплив на сучасність. Серед таких матеріалів – фотографії та документи з особистих архівів учасників ЛНА на ЧАЕС Красильникова Сергія Петровича, який займався дезактивацією забруднених радіацією територій, збором та захороненням радіоактивних матеріалів і відходів у зоні відчуження та Дубова Вольта Юхимовича – працівника апарату Ради міністрів України. Ці матеріали є безцінним джерелом інформації та надають можливість побачити, якою була робота ліквідаторів у найнебезпечніших зонах, а також відчути атмосферу тих днів.

 

Крім того, фонд поповнився фотографіями, що відображають історію становлення нашого Музею – від перших експозицій до сучасних експозиційих залів. Вони ілюструють багаторічну роботу колективу, спрямовану на збереження пам’яті про трагедію та її героїв.

 

Колекція документів поповнилася унікальними розсекреченими документами Головного управління МВС України у Київській області, які є надзвичайно важливими джерелами для наукових досліджень та надають унікальну інформацію про роботу державних органів у період ліквідації наслідків аварії.

 

Не менш цінне надходження фондової колекції – рідкісні поштові марки, конверти та листівки, присвячені вшануванню пам’яті про Чорнобильську катастрофу, які передав учасник ЛНА на ЧАЕС, а сьогодні – член правління Київського товариства філателістів Соколан Олексій Миколайович. Філателістичні матеріали, що увійшли до колекції, мають не лише художню, а й велику історичну та культурну цінність, адже вони є важливими свідченнями формування суспільної пам’яті про події 1986 року.

 

Музей висловлює щиру подяку всім, хто долучився до передачі цих унікальних матеріалів. Завдяки таким надходженням Музей продовжує виконувати свою місію – зберігати та передавати майбутнім поколінням правду про Чорнобильську катастрофу та людей, які ціною власного життя боролися за безпеку всього світу.
 

Історичний будинок Подільського пожежного відділення – Пожежна дозорна вежа (каланча) під час реставраційних робіт. 1989 р., м. Київ, Україна.
Історичний будинок Подільського пожежного відділення – Пожежна дозорна вежа (каланча) під час реставраційних робіт. 1989 р., м. Київ, Україна
Схематичне креслення "Проєкт географічного розміщення ЧАЕС-2  поряд з ЧАЕС – 1 на березі річки Прип’ять із зазначенням навколишніх сіл Чорнобильського району"
Перепустка № 007640 "ВСЮДИ" на право в’їзду в закриту зону Дубова Вольта Юхимовича. Організація Рада Міністрів УРСР, дійсна до "31.12.1986 р."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ще новини

  • Нові надходження

    Нові надходження

    22.05.2024

    Колекція Музею поповнилася новими надходженнями

    Читати далі

  • Музей отримав обладнання від Рівненської АЕС

    Музей отримав обладнання від Рівненської АЕС

    27.10.2023

    Відбулося поповнення музейної колекції.

    Читати далі