Додаткова інформація

ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ 

НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ "ЧОРНОБИЛЬ" 

 

    Ми щиро раді вітати вас у Музеї та прагнемо, щоб досвід кожного відвідувача був максимально приємним! Задля вашої безпеки, комфорту і задоволення просимо дотримуватися таких правил. 

І. Основні положення 

1. Ці Правила визначають порядок відвідування Національного музею "Чорнобиль" (далі – Музей), основні права, обов’язки та правила поведінки відвідувачів у приміщеннях і в експозиційних зонах Музею.

2. Дія Правил поширюється на всіх без винятку відвідувачів Музею незалежно від громадянства, статі, віросповідання, віку та мети відвідування Музею. 

3. Відвідування Музею здійснюється у період його роботи відповідно до затвердженого режиму за вхідними квитками, придбаними у касі Музею або на офіційному вебсайті Музею.

4. Купуючи вхідний квиток, відвідувач автоматично погоджується з цими Правилами.

5. Пільгові вхідні квитки видаються в касі Музею лише за умови пред’явлення оригіналу документа, що надає право на пільги (згідно з переліком категорій відвідувачів, які мають право на пільговий вхід).

6. Вхід відвідувачів до приміщення та експозиційних зон Музею здійснюється лише за умови пред’явлення квитка.

7. Відвідувач, який має квиток до Музею, може входити та виходити з експозиційних зон лише через встановлений вхід та вихід в Музеї.

8. Музей розташовано за адресою: пров. Хорива, 1, 04071, м. Київ.

9. Режим роботи Музею затверджується наказом генерального директора Музею. Детальна інформація про робочі дні та години подається на офіційному вебсайті Музею, а також на касі Музею. 

10. Музей може бути зачинено на час проведення офіційних, масових заходів та з технічних причин. 

11. Музей залишає за собою право відкриватися і закриватися також в інші дати та години. 

12. Вхід у приміщення та до експозиційних зон будівлі Музею, а також продаж квитків припиняються за годину до завершення роботи Музею.

13. З міркувань безпеки кількість відвідувачів у приміщеннях та експозиційних зонах Музею може бути обмеженою.

14. Відвідування Музею може бути індивідуальним або у складі групи з екскурсійним супроводом чи без нього. Сторонні екскурсоводи не мають права працювати у приміщеннях та експозиційних зонах будівлі Музею.

15. Здійснення аматорської фото- та відеозйомки у приміщеннях та експозиційних зонах будівлі Музею дозволяється за наявності вхідного квитка.

Професійна фото- та відеозйомка здійснюється лише після письмового дозволу адміністрації Музею та оплати замовлених послуг.

16. Адміністрацією Музею можуть встановлюватися додаткові правила відвідування в особливий період. Також в особливий період відвідування Музею здійснюється, виключно, у часових рамках, вибраних відвідувачем і вказаних на вхідному квитку.

17. Діти до 12-ти років знаходяться в Музеї лише у супроводі батьків, законних представників, вчителів, вихователів, або інших уповноважених осіб (далі – дорослі).

18. Поведінка дорослих та дітей, які перебувають в Музеї, не повинна заважати третім особам, представляти загрозу їх життю та здоров’ю.

19. Дорослі несуть відповідальність за поведінку своїх підопічних та за будь-яку заподіяну ними шкоду згідно з чинним законодавством України.

20 Діти під час відвідування Музею повинні дотримуватися правил техніки безпеки та виконувати вказівки співробітників Музею.

21. Кожна організована група неповнолітніх повинна перебувати в приміщеннях та експозиційних зонах будівлі Музею у супроводі дорослого. У такому разі, на одного дорослого може бути не більше 25 неповнолітніх осіб.

 

ІІ. Правила поведінки відвідувачів 

1. Забороняється діяти будь-якими способами, небезпечними для інших відвідувачів та обладнання Музею. Зокрема, відвідувачам заборонено:

  • виносити елементи обладнання Музею за межі приміщення;
  • переміщувати елементи обладнання Музею за межі призначених для них місць;
  • ламати й псувати експонати та інше обладнання Музею, а також наносити на них будь-які написи і малюнки, подряпини;
  • класти на експонати та інше обладнання Музею будь-які речі, предмети чи одяг;
  • заходити з тваринами та будь-якими іншими живими істотами, за винятком собак-поводирів та собак-помічників;
  • приносити до Музею вибухонебезпечні, вогненебезпечні, легкозаймисті, отруйні та їдкі речовини, вогнепальну зброю, колючі та ріжучі предмети;
  • приносити та вживати у Музеї алкоголь, палити, вносити та вживати наркотичні речовини, користуватися електронними сигаретами;
  • приносити до Музею велосипеди, скутери, скейтборди, роликові ковзани чи інші подібні пристрої та кататись на них; 
  • приносити до Музею їжу і напої, окрім спеціального дитячого харчування в пластиковій тарі, а також здійснювати прийоми їжі і напоїв у місцях, спеціально для цього не відведених, зокрема заборонено в експозиційних зонах;
  • підвищувати тон, кричати, ображати, принижувати своїх або чужих дітей, дорослих та співробітників Музею; 
  • фізично контактувати з чужими дітьми, фізично карати своїх або чужих дітей;
  • проводити комерційну, торгову та рекламну діяльність, політичну агітацію у Музеї;
  • заходити в технічні та службові приміщення будівлі Музею без дозволу адміністрації Музею.

2. Забороняється перебування в приміщеннях та в експозиційних зонах Музею для осіб у стані алкогольного сп’яніння та наркотичного сп’яніння, у психічно неврівноваженому стані та під впливом медичних препаратів, які уповільнюють реакцію людини, а також особам, які поводяться таким чином, що загрожує безпеці відвідувачів та експонатів, порушує порядок, або порушують загальноприйняті норми поведінки в громадських місцях.

3. Вхід до експозиційних зон забороняється з рюкзаками та сумками, більшими за параметри 30х20х15 см, та у верхньому одязі.

4. Виняткове право надання освітніх послуг (проведення екскурсій, занять, консультацій з тематики Музею) на території Музею належить його штатним науковим працівникам та екскурсоводам. Пропозиції щодо організації спільних освітніх заходів слід подавати на розгляд керівництва Музею за електронною адресою: euro_dstk@ukr.net.

5. Відвідувачі зобов’язані дотримуватися правил техніки безпеки і проявляти обережність у приміщеннях та експозиційних зонах будівлі Музею.

6. Відвідувачі несуть відповідальність за наслідки своїх дій, власну неуважність та/або недбалість згідно із вимогами чинного законодавства України.  

 

ІІІ. Права адміністрації Музею 

1. Адміністрація Музею має право:

  • вилучати з експозиції експонати, які зазнали зовнішнього пошкодження, або технічної несправності.
  • огороджувати будь-яку частину приміщень та експозиційних зон будівлі Музею для обмеження доступу відвідувачів.
  • забороняти доступ відвідувачів до будь-якої частини приміщень та експозиційних зон будівлі Музею або несправних деяких експонатів, що не є підставою для повернення всієї або частини коштів за квиток.
  • у разі неадекватної поведінки відвідувачів, порушення ними положень визначених цими Правилами, достроково припинити їх перебування в Музеї. Кошти за квиток поверненню не підлягають.

2. Якщо дитину, залишену без дорослого, не забрали з Музею, адміністрація Музею має право передати дитину поліції.

 

IV. Відповідальність адміністрації Музею 

1. Адміністрація музею не несе відповідальності за:

  • речі та предмети, залишені без нагляду;
  • збереження одягу та іншого майна, залишеного у приміщеннях та експозиційних зонах будівлі Музею;
  • за втрату грошей або інших цінних речей відвідувачів, залишених ними в гардеробі, у приміщеннях та експозиційних зонах будівлі Музею;
  • пошкодження, завдані одягу під час знаходження відвідувача в Музеї;
  • шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та майну відвідувача в результаті недотримання цих Правил;
  • неповнолітніх осіб старших 12-ти років, які самостійно перебувають у Музеї.

2. Співробітники Музею не здійснюють нагляд, виховання i догляд за дітьми незалежно від їх віку. Вся відповідальність за нагляд, виховання i догляд за дитиною під час її перебування в Музеї покладається на супроводжуючого дорослого.

3. За будь-які дії та події, спричинені недотриманням рекомендацій співробітників або неналежним використанням експонатів.

 

V. Безпека відвідувачів 

1. Про будь-які поломки, пошкодження обладнання Музею відвідувачам слід негайно повідомляти музейних доглядачів.

2. Деякі експонати Музею є травмонебезпечними. Через сильні електромагнітні поля, шумові та світлові ефекти, наявні в Музеї, вагітним жінкам та людям, які використовують медичні електронні пристрої, такі як кардіостимулятори, інсулінові помпи, слухові апарати тощо, а також людям хворим на епілепсію, заборонено підходити до конкретних експонатів та експозиційних зон. Такі експонати позначені відповідними знаками. 

3. Експонати слід використовувати відповідно до вказівок працівників Музею та враховуючи попередження або текстові інструкції.

4. Аптечка знаходиться на касі Музею.

5. У приміщеннях та експозиційних зонах будівлі Музею постійно ведеться відеоспостереження та відеозапис. 

 

VI. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації аварійної ситуації 

1. Пропускний режим в приміщення та до експозиційних зон будівлі Музею на період надзвичайних (аварійних) ситуацій обмежується.

2. Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску, визначена цими Правилами.

 

VII. Порядок евакуації відвідувачів з приміщень та експозиційних зон Музею 

1. За встановленим сигналом оповіщення всі відвідувачі Музею, у т.ч. працівники, евакуюються з будівлі згідно з планами евакуації, що знаходяться в приміщенні Музею на видному й доступному для відвідувачів місці.

Пропуск відвідувачів у приміщення Музею припиняється.

2. Працівники і відповідальні особи здійснюють заходи із евакуації і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в приміщеннях, згідно з Інструкцією з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій працівників Національного музею "Чорнобиль" у надзвичайних ситуаціях, а при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації, - забезпечують їхній безперешкодний доступ у будівлю Музею.