26.04.2025
До міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу
Напередодні Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу співробітники Музею організували та стали учасниками пам'ятних заходів, що об’єднали свідків трагедії, дослідників, молодь і всіх небайдужих до збереження пам’яті про Чорнобиль.
Упродовж квітня в Музеї Пошти на Лівобережній експонувалася виставка "Філателістичне есе О. Соколана "Зірка Полин"" (з фондів Національного музею "Чорнобиль").

17 квітня в Музеї було відкрито виставку дитячих малюнків "Чорнобиль. Пам’ять крізь час". На виставці представлені роботи переможців художнього конкурсу в рамках дитячо-юнацького фестивалю "Пам'ять Чорнобиля" (організатор: Лубенська міська громадська організація інвалідів "Ветерани Чорнобиля" (кер. Л. Погребняк).

21 квітня у Київському фаховому коледжі туризму та готельного господарства, відбувся круглий стіл "Цінність досвіду Чорнобиля в сучасних умовах", учасником якого став науковий співробітник музею Мирний С.В.
Також цього дня відбулася онлайн-зустріч завідувача сектору екскурсійного обслуговування Корчемної А. О. зі здобувачами освіти ЗЗСО релокованих громад на тему "Пам’ять Чорнобиля", організована Молодіжною радою при Марківській селищній військовій адміністрації.
22 квітня в Центральній районній бібліотеці імені І. Франка для здобувачів середньої спеціальної освіти була організована лекція на тему "Чорнобильський досвід для виживання в сучасному світі". Її провів науковий співробітник музею Мирний С. В.
Головний зберігач фондів Цвілій А. Я. взяла участь у підготовці матеріалів для інформаційного онлайн-проєкту МЗС України до 39-ї річниці Чорнобильської катастрофи.
23 квітня в Бібліотеці для дітей ім. Наталії Забіли ЦБС Голосіївського р-ну м. Києва відбувся дитячий соціально-освітній захід в рамках проведення виставки дитячого малюнку з фондової колекції Національного музею "Чорнобиль" – "Чорнобильське Янголя". На ньому виступила старший науковий співробітник музею Королевська Г. В.

24 квітня в Музеї відбулося чергове засідання Дискусійного клубу на тему: ""Підземний" Чорнобиль. Геологи-ліквідатори". Гостем заходу став доктор технічних наук, екогеолог Євген Яковлєв.

25 квітня, в Музеї відбулася лекція "Іноземні роботи та спецтехніка в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в 1986 р.", організована науковим співробітником музею Новосельським А. М.

Цього ж дня Музей став учасником тематичного онлайн-вебінару "Музеї пам’яті: збереження історії про Чорнобильську трагедію", організованого Донецьким обласним краєзнавчим музеєм.
У Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську трагедію, 26 квітня, у музеї пройшла тематична зустріч "Пам’ять Чорнобиля – відповідальність поколінь" (до 39-ї річниці Чорнобильської катастрофи), організована для ВПО Волноваської та Вугледарської міських територіальних громад спільно із Краєзнавчим музеєм Волноваської міської територіальної громади, закладами культури Волноваської та Вугледарської міських територіальних громад.
Цього ж дня в Будинку кіно відбувся захід Національної спілки кінематографістів України до 39-ї річниці Чорнобильської катастрофи, за участі старшого наукового співробітника Королевської Г. В. та наукового співробітника Мирного С.В. В рамках заходу відбувся показ відновленого українськими кінематографістами-ліквідаторами першого художнього фільму-катастрофи "Розпад" (кіностудія ім. Довженка, 1990).
Ми щиро дякуємо всім партнерам, організаторам та учасникам заходів за підтримку, небайдужість і готовність зберігати історичну пам’ять.
Ще новини
Музей змінюється...
01.05.2025
Музей змінюється, аби згодом ви побачили його іншим – сучасним, інтерактивним та інклюзивним
Читати далі
"Підземний" Чорнобиль: геологи-ліквідатори"
25.04.2025
Чергове засідання Дискусійного клубу на тему: "Підземний" Чорнобиль: геологи-ліквідатори"
Читати далі
Радіація чи інформація – що завдало більшої шкоди в Чорнобильській катастрофі ?
16.04.2025
Засідання Дискусійного клубу на тему: "Радіація чи інформація – що завдало більшої шкоди в Чорнобильській катастрофі ?"
Читати далі
Читати далі