19.04.2024

Вибух. Як Чорнобиль прискорив крах СРСР

25 квітня о 18:30 у Національному музеї "Чорнобиль" відбудеться засідання Дискусійного клубу на тему: "Вибух. Як Чорнобиль прискорив крах СРСР".

 

Радянський Союз розпався через 5 років після вибуху реактора Чорнобильської АЕС. Але "після" не обов’язково "через". Може, ця промислова аварія – просто одна в переліку багатьох подібних в останні роки СРСР? Чи навпаки – катастрофа стала однією з вирішальних подій, що зруйнували СРСР?

 

Як вплинув чорнобильський досвід на суспільні настрої? На тогочасну українську владу та на її опонентів? Як наслідки Чорнобиля вплинули на проголошення Україною незалежності? Чи відчутний був чорнобильський вплив у подальші місяці, що завершилися підписанням у грудні 1991 року Біловезьких угод, які остаточно зафіксували: "СРСР як суб’єкт міжнародного права і геополітична реальність припиняє своє існування"?

 

На першому засіданні новоствореного дискусійного клубу Національного музею "Чорнобиль" ці питання будуть обговорювати:

- гість клубу, історик та журналіст Олександр Зінченко;

- ведучий клубу, письменник і науковець Сергій Мирний.

 

Олександр Зінченко є автором сценарію документального телесеріалу "Колапс: Як українці зруйнували імперію зла", номінованого на Шевченківську премію, та однойменної книги. Постійний автор та співзасновник найпопулярнішого сайту про українське минуле "Історична правда", автор та ведучий історичних проєктів Суспільного мовлення, які виходять в ефірі каналів UA: Перший, UA: Крим, UA: Культура та інших. За його участі як редактора-дослідника та історичного консультанта створено 12 документальних фільмів. Консультував проєкт "Великі Українці" на телеканалі "Інтер" у 2007-2008 роках. Автор сценарію документального телесеріалу "Голодомор. Літописці" (2023).

 

Сергій Мирний – письменник, дослідник Чорнобиля, науковий співробітник Національного музею "Чорнобиль", співзасновник Чорнобильського університету, учасник ліквідації наслідків Чорнобильської аварії та подій, що привели до розпаду Радянського Союзу.

 

Партнером Музею у цьому проєкті є Чорнобильський університет.

 

Тривалість 1,5 год.

Вхід вільний.

Ще новини

 • Заходи до 38-х роковин Чорнобильської катастрофи

  Заходи до 38-х роковин Чорнобильської катастрофи

  06.05.2024

  Заходи до 38-х роковин Чорнобильської катастрофи

  Читати далі

 • CЕРВІСНА ЗОНА ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ МУЗЕЮ

  CЕРВІСНА ЗОНА ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ МУЗЕЮ

  01.05.2024

  Cервісна зона для відвідувачів Музею

  Читати далі

 • Оголошення щодо проведення мистецького конкурсу

  Оголошення щодо проведення мистецького конкурсу

  30.04.2024

  Національний музей "Чорнобиль" оголошує мистецький конкурс з розробки загальної креативної та просторової концепцій Національного музею "Чорнобиль" і дизайну експозиції

  Читати далі

 • Авторські поетичні читання з Наталією Клименко

  Авторські поетичні читання з Наталією Клименко

  19.04.2024

  Авторські поетичні читання з Наталією Клименко

  Читати далі