Тимчасова виставка "Чорнобиль. Це наша земля – ми тут живемо"

25 квітня 2024 р. об 11.00 год. відбудеться відкриття тимчасової виставки "Чорнобиль. Це наша земля – ми тут живемо". Це масштабний арт-проєкт кількох етнографічних експедицій 2004-2005 рр., присвячений культурі та традиціям українського Полісся.

Полісся – один з найархаїчніших регіонів. Йому вдалося донести самобутню культуру до ХХ ст. Після аварії на ЧАЕС евакуація населення із зони відчуження означала практично загибель традиційної культури. Було зруйновано ланцюг її передачі від покоління до покоління. На початку 1990-х – у 2000-х рр., розпочався "культурний порятунок" регіону. Сотні українських науковців брали участь у щорічних експедиціях для дослідження духовної й матеріальної культури краю.

До 20-річчя трагедії українським кінорежисером Сергієм Марченком та американським істориком Мироном Стахівим була створена фотовиставка "Чорнобиль. Це наша земля – ми тут живемо" та фільм "Поліські образки". Нинішня виставка –  це зріз часу, унікальна можливість відчути живу повноту поліського життя, емоції та побут мешканців через двадцять років після аварії. За словами Мирона Стахіва: "На наших фото люди посміхаються, вони живуть. Світлини з Чорнобильської зони прийнято показувати в чорно-білій гамі, а наші фото кольорові".

Під час заходу відбудеться зустріч  із одним із співавторів виставки – Сергієм Марченком та перегляд фільму "Поліські образки".